Jaką firmę kurierską wybrać

Jaką firmę kurierską wybrać?

Wielokrotnie zdarza się, że chcemy wysłać komuś paczkę. Nieważne czy chcemy, aby dotarła do innego miasta czy kraju. Zawsze pojawia się kluczowe pytanie: jaką firmę kurierską wybrać? Na rynku jest ich bardzo wiele, dlatego sprawdź, jak dobrze dokonać wyboru i która firma kurierska będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

Jaką firmę kurierską wybrać? Porównaj oferty przewoźników

Na rynku jest ogromna ilość dostępnych ofert u różnych przewoźników. Dlatego wybranie tego jednego, właściwego może być początkowo trudne. Warto skorzystać z pomocy brokera, który współpracuje z wieloma firmami kurierskimi. Bardzo dobrym przykładem będzie platforma AlleKurier, gdzie w wygodny sposób po wpisaniu parametrów naszej paczki będziemy mogli porównać oferty kurierów. Jest to bardzo wygodne, ponieważ w jednym miejscu mamy dostęp do przeglądnięcia i wybrania najlepszych rozwiązań. 

Czym kierować się przy wyborze firmy kurierskiej?

Ze względu na to, że wybór kurierów jest bardzo duży, warto stosować się do kilku zasad, które ułatwią nam wybór kuriera. Z pewnością kluczowym kryterium wyboru będzie cena. Jednakże oprócz ceny należy zwrócić uwagę na przewidywany czas dostawy. Firma może oferować naprawdę niską cenę, ale czas dostarczenia przesyłki może być bardzo długi. Dlatego warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań: czy zależy nam tylko na cenie? Czy najważniejszy dla nas jest czas? A może oba? Najlepiej wybrać firmę kurierską, która będzie połączeniem obu tych cech. Dodatkowo istotne jest, aby przeczytać opinie o danym przewoźniku. Przykuwająca dobra cena i szybka dostawa nie muszą oznaczać dobrej jakości wykonywanej usługi. Dlatego zrobienie krótkiego researchu na temat firmy kurierskiej jest bardzo wskazane i pozwoli ustrzec się przed rozczarowaniem i kłopotami.

Najpopularniejsze firmy kurierskie w Polsce

Co jakiś czas zostają przeprowadzone badania, gdzie ankietowanym zadawane są pytanie o najlepszą firmę kurierską w Polsce. Lista nazw kurierów i ich pozycje w rankingu oczywiście ulegają zmianie, jednakże zawsze można wytypować listę przewoźników, którzy są faworytami. 

Firma kurierska InPost

Kiedy zadajemy sobie pytanie: „Jaką firmę kurierską wybrać?”, często usłyszymy w odpowiedzi nazwę polskiego przedsiębiorstwa InPost. Firma ta należy do liderów w branży i bardzo prężnie się rozwija. Nie wolno zapomnieć o również o drugim projekcie, czyli InPost Paczkomaty. Jest to świetna opcja dla osób, które mają mało czasu i wolą same zanieść paczkę do urządzenia, które jest czynne 24/7 i odebrać lub nadać paczkę. Firma InPost jest z pewnością dobrym wyborem, co potwierdzają opinie klientów i coroczne rankingi. 

Firma kurierska DHL

Jedna z najpopularniejszych i najlepszych firm kurierskich. Działa na terenie całej Polski, Unii Europejskiej oraz w innych 220 krajach na świecie. Posiada ogromne zaplecze logistyczne z ogromną liczbą samolotów, magazynów, pojazdów i biur. Jest to ogromne przedsięwzięcie, które pozwala na realizację usług na terenie całego świata.

Firma kurierska UPS

Kolejny z liderów na rynku światowym. Od lat gwarancja wysokiej jakości usług kurierskich. Firma działa na terenie całego świata i oferuję naprawdę ogromną ilość rozwiązań wysyłkowych. Jest prawdopodobnie najlepszą opcją jeśli chodzi o wysyłkę przesyłek za ocean. W swoich szeregach posiadają wysoce wykwalifikowany personel i obsługę. Co roku firma znajduje się wysoko w rankingach jakości kurierów.

Poczta Polska

Jest to spółka skarbu państwa, która działa na terytorium naszego kraju. Mimo że konkurencja wśród innych firm kurierskich w Polsce jest duża, Poczta Polska dalej jest chętnie wybieraną opcją. Dodatkowo działa na terenie całego świata, ale jednak popularność zawdzięcza wysyłkom krajowym. 

Firma kurierska FedEX

Jest to firma, która warto rozważyć w przypadku wysyłek zagranicznych. Świadczą usługi za pomocą drogi lądowej, ale także lotniczej. Ma światową sławę i jest naprawdę ogromnym przedsięwzięciem logistycznym działającym na terenie ogromnej ilości krajów. 

Jaką firmę kurierską wybrać? Podsumowanie

Wybór przewoźnika jest bardzo ważny przy wysyłaniu paczki. Istotne, aby dokonać go dobrze i świadomie. Dobrą opcją jest skorzystanie z platform, które umożliwiają porównywanie ofert przewoźników, np. AlleKurier. Najpopularniejsze firmy kurierskie w Polsce, nie bez powodu co roku brylują w rankingach jakości usług. Jednakże oprócz sugerowania się renomą warto zwrócić uwagę na opinie, ceny i przede wszystkim dokładnie porównać oferty przewoźników, tak, aby dokonać najlepszego wyboru.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.