Szybka wysyłka paletowa

Szybka wysyłka paletowa

Na co dzień, branża kurierska najbardziej kojarzy nam się z dostarczaniem małej i średniej wielkości przesyłek lub listów. Jednak, szczególnie dla osób prowadzących własną firmę lub magazyn wygląda to nieco inaczej. Dziennie wysyłanych jest tysiące palet, na których znajduje się wiele kartonów z jakąś zawartością. Tak duża przesyłka rządzi się własnymi prawami, dlatego przed jej nadaniem trzeba dobrze zapoznać się z zasadami wysyłania palet.

Wysyłka palety – to proste!

Zacznij od wypełnienia formularza na stronie AlleKurier. Funkcja “Szybkiego wprowadzania” usprawnia cały proces i szybka wysyłka paletowa jest jak najbardziej możliwa! Możesz wkleić dane nadawcy bez potrzeby wpisywania ich w osobne pola. Umieść takie informacje jak: imię i nazwisko, adres (pod którym paleta ma być odebrana przez kuriera), adres e-mail i numer telefonu. Dodaj datę oraz godzinę, o której kurier ma się pojawić.

Polecamy wysłać paletę z zapasem czasowym, w razie nieprzewidzianych opóźnień. Wysyłka palety nie obejdzie się bez adresu odbiorcy. Jego dane, również możesz dodać za pomocą funkcji “Szybkiego wprowadzania”. Dla pewności podaj te same dane co u nadawcy, czyli: imię i nazwisko, adres (pod którym paleta ma być odebrana przez kuriera), adres e-mail i numer telefonu. Unikaj literówek, poprawne wpisanie danych odbioru jest bardzo ważne i znacząco może przyspieszyć transport palety.

Transport palet – jak je zmierzyć i spakować?

Podczas pakowania i mierzenia palety musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Przede wszystkim ładunek, powinien znajdować się na palecie i nie wystawać poza jej krawędzie. W innym przypadku zostanie on zakwalifikowany do przesyłek niestandardowych, co generuje znacznie wyższe koszty. Zalecane jest aby przesyłka była większa niż ładunek. Dodatkowo, wysokość całej palety z ładunkiem nie może przekroczyć 180 cm, oraz 900 kilogramów wagi.

Przed przyjazdem kuriera, aby wysyłka palety była sprawniejsza, umieść ją w miejscu, gdzie bezproblemowo samochód mógłby ją zabrać. Przed nadaniem upewnij się, że zawartość paczki jest zgodna z zasadami przewoźników. Szybka wysyłka paletowa, a ty dalej masz jakieś wątpliwości? Na stronie brokera kurierskiego AlleKurier dowiedz się więcej, jak wysłać paletę kurierem.

Szybka wysyłka paletowa – to AlleKurier!

Dzięki opcji “Szybkiego wprowadzania”, proces wpisywania danych może być szybki oraz łatwy. Tak samo jest z wyborem przewoźnika! Kiedy zmierzysz i zważysz już dokładnie swoją paletę, wyceń przesyłkę w wyceniarce AlleKurier. Tam, ukażą Ci się najlepsze możliwe oferty dostaw. Wybierz te najbardziej dogodną, pod względem czasu, dostawy oraz ceny.

Z AlleKurier przesyłki paletowe są szybkie i bezproblemowe. Pamiętaj w czasie nadawania palety, powinna ona być w pełni gotowa do załadunku. Odpowiednio przymocuj ładunek, owiń go taśmą typu stretch oraz umieść paletę w miejscu, gdzie samochód mógłby swobodnie pod nią podjechać.

Przesyłki paletowe – ostatni krok!

Po wyborze odpowiedniego przewoźnika, wydrukuj list przewozowy oraz naklej go na palecie. Etap ten należy do nadawcy. Następnie, zostaniesz przekierowany na stronę z szybką płatnością online. Zastanów się i wybierz najdogodniejszą metodę. Pozostało opłacić zamówienie zlecenie i oczekiwać na kuriera, w dniu który wcześniej wybrałeś. Postaraj się regularnie sprawdzać skrzynkę e-mail lub telefon, w razie informacji o nieprzewidzianych opóźnieniach.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.