Paczkomaty, paczkopunkty - wady i zalety

Paczkomaty, paczkopunkty – wady i zalety

Paczkomaty i paczkopunkty, czyli coś, co przez wielu ludzi jest uważane za wynalazek XXI wieku. Nie bez powodu! Dzięki nim możemy dowolnie kierować swoją paczkę do wybranego miejsca dogodnego dla nas. Do tej pory najczęściej trzeba było udać się po nią na pocztę lub oczekiwać kuriera. Było to bardzo niedogodne, ponieważ zazwyczaj trzeba było czekać na dostawę, a nawet deklarować swoją obecność w domu w określonych godzinach. Teraz nie ma takiej potrzeby! Razem z AlleKurier wyślesz i odbierzesz swoją paczkę w mgnieniu oka. Paczkomaty, paczkopunkty – wady i zalety, właśnie tym zajmiemy się w naszym artykule.

Paczkomaty, paczkopunkty – zalety

Mówiąc paczkomat większość ludzi ma przed oczami popularne paczkomaty InPostu. To skojarzenie jest niezwykle trafne, bo to właśnie je większość z nas mija po drodze na zakupy, do domu, pracy czy szkoły. Ich powszechność to oczywiście bardzo duża zaleta! Zazwyczaj są one gęsto rozmieszczone tak, aby nie trzeba było daleko szukać punktu. Na osiedlach można ich spotkać nawet kilka! Duża liczba mieszkańców powoduje, że ciągle jest konieczność, aby stwarzać kolejny punkt.

Paczkomaty InPostu dają nam w końcu możliwość zarówno nadawania przesyłki, jak i jej odbioru i to wszystko w jednym miejscu! Jest to dla wielu osób oszczędność czasu i pieniędzy. Co więcej, obsługa paczkomatów jest niezwykle prosta i intuicyjna. Dzięki temu nawet największy laik z łatwością poradzi sobie z nadaniem i odbiorem paczki.

Każdy może skorzystać także z opcji kurier InPost śledzenie. Dzięki niej możesz na bieżąco sprawdzać całą podróż swojej paczki od momentu wysłania aż do dostarczenia jej do punktu. Nic nie umknie Twojej uwadze! 

Nie masz czasu dziś odebrać swojej paczki? Nic nie szkodzi! Paczkomaty InPost dają Ci możliwość, abyś mógł odebrać swoją przesyłkę aż do 48 godzin.

Okres pandemii związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie to także czas wprowadzenia aplikacji mobilnej. Chcesz czuć się bezpieczny, odbierając lub nadając swoją paczkę? Zrób to bez konieczności używania ekranów dostępnych w każdym paczkomacie!

Paczkomaty, paczkopunkty – wady

Mimo że zarówno paczkomaty, jak i paczkopunkty mają bardzo dużo zalet tak, jak i wszystko posiadają także swoje wady. Wśród tych największych można wyróżnić na przykład paczkomaty gabaryt. Co to oznacza? Nie każda paczka może zostać wysłana za pośrednictwem paczkomatu. Czasami jej waga lub wielkość mogą okazać się problemem. W takim przypadku przed wysyłką dobrze jest się zorientować jakie gabaryty paczek obsługuje dany automat. Kolejną wadą jest także fakt, że bardzo często paczkomaty okazują się być przepełnione. W takim momencie przesyłka zostaje dostarczona do innego paczkomatu lub paczkopunktu, co dla niektórych osób może być uciążliwe, ponieważ w celu odbioru lub nadania paczki są zmuszeni pokonywać dodatkowe odległości.

Paczkopunkt a paczkomat

Obok paczkomatów równie powszechne stały się paczkopunkty. Jaka jest więc między nimi różnica? Jak się okazuje niewielka przynajmniej z perspektywy oferowanych usług. Paczkopunkty są to miejsca zazwyczaj usytuowane w lokalach obsługowych. Zatrudniany jest tam pracownik, który zajmuje się bezpośrednio obsługą klienta. W tym punkcie najczęściej magazynowane są wszystkie paczki, które zostały niedostarczone w danej okolicy. Sam paczkomat to z kolei automatyczny mechanizm, co oznacza, że nie potrzebuje dodatkowego pracownika, który zająłby się jego obsługą.

Paczkomaty, paczkopunkty – wady i zalety

W podsumowaniu tego tematu warto zaznaczyć, że paczkomaty są świetną opcją, z której polecamy skorzystać. Mimo że trzeba zwracać uwagę na takie rzeczy jak paczkomaty gabaryt, to mają one także dużo nowych i ciekawych opcji, które ułatwiają nam życie jak na przykład inpost kurier śledzenie. Z AlleKurier sam przekonasz się jak przyjemne może być użytkowanie automatów! Mamy nadzieję, że ten artykuł udowodnił wam, że paczkomaty są warte uwagi, a dodatkowo rozwiał Wasze wątpliwości dotyczące różnic w przypadku korzystania z paczkopunktu a paczkomatu. 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.