Jak nadać przesyłkę zagraniczną Wszystko, co musisz wiedzieć

Jak nadać przesyłkę zagraniczną? Wszystko, co ważne

W dzisiejszych czasach, przy ogólnej globalizacji i szerokim dostępie do Internetu, posiadanie znajomych na drugim końcu świata to nic dziwnego. Może nadejść moment, kiedy będziemy chcieli nadać i wysłać paczkę do odległych krajów. Dowiedz się, jak nadać przesyłkę zagraniczną poprawnie i uniknąć jakichkolwiek problemów!

Przesyłka kurierska – zagraniczna

Jak nadać przesyłkę zagraniczną? Jest na to kilka sposobów, ale z pewnością najlepszym z nich jest skorzystanie z wariantu, jakim są przesyłki kurierskie. Jest to opcja, która pozwoli na najszybsze i najtańsze dostarczenie paczki nawet w bardzo odległe zakątki świata. Dużej ilości osób zależy na czasie i z tego powodu kurierzy to dobra opcja. Nasza przesyłka może zostać wysłana drogą lądową lub lotniczą. Do bardzo dalekich miejsc wszystkie paczki muszą docierać za pomocą samolotu, ponieważ gdyby nie ten środek transportu, czas dostawy wynosiłby wiele tygodni. A przecież dla każdego liczy się czas i szybkość realizacji! 

Jak zapakować paczkę wysyłaną za granicę?

Odpowiednie pakowanie przesyłek jest bardzo istotne. Przy wysyłaniu ich za granicę tym bardziej należy zwrócić na to uwagę. Nasza paczka musi zostać zakwalifikowana jako przesyłka standardowa. Co to oznacza? Powinna być zapakowana w prostopadłościenny karton bez dodatkowych oznaczeń takich jak folia czy naklejki. Pozwoli to na uniknięcie dodatkowych kosztów, których przecież nie chcemy.

Ważne, aby towar znajdujący się w środku był odpowiednio zabezpieczony. Świetnie do tego sprawdzą się wszystkiego rodzaju wypełniacze takie jak: folia bąbelkowa czy poduszki wypełnione powietrzem. 

Proces nadania paczki 

Kiedy nasza przesyłka jest już zapakowana, musimy ją nadać. Jest to najważniejsza część całego procesu. Jak nadać przesyłkę zagraniczną?

Zaczynamy od uzupełnienia wszystkich parametrów. Co to oznacza? Parametry to takie informacje jak: waga, wymiar czy kraj, do którego ma zostać doręczona nasza przesyłka. Następnie należy podać wszystkie dane nadawcy i odbiorcy. Przede wszystkim są to: imię i nazwisko osób wysyłających jak i odbierających przesyłkę. Adres odbioru i doręczenia paczki oraz adresy e-mail.

Dodatkowo dobrym rozwiązaniem będzie podanie numeru telefonu osoby, do której idzie paczka. Ważne jednak, aby numer był podany z lokalnym kodem wyjściowym, który jest inny dla każdego kraju. 

W następnym kroku musisz określić, co zawiera twoja przesyłka kurierska zagraniczna. Sprawdź uważnie regulamin przewoźnika i upewnij się, że towar, który chcesz nadać, nie jest na liście przedmiotów zakazanych. Następnie umów się z kurierem w określonym dniu i godzinie na odbiór paczki. Opłać wszystko wygodnie online i ciesz się, ponieważ już tylko pozostało czekać na przyjazd przewoźnika, który odbierze przesyłkę. Kiedy to nastąpi, będziesz miał możliwość śledzenia przesyłki zagranicznej. Będzie to możliwe po zarejestrowaniu paczki.

Odprawa celna – czy jest się czym martwić?

Odprawa celna dotyczy wszystkich paczek, które opuszczają teren Unii Europejskiej. Dlatego wysyłając paczkę na terenie Europy w większości przypadków, nie będzie nas to dotyczyć. Ważne jednak, aby pamiętać, że nie wszystkie kraje leżące na starym kontynencie należą do Unii Europejskiej. Przykładowo Wielka Brytania wyszła ze wspólnoty, dlatego wysyłając paczki na jej teren, będziemy podlegali odprawie celnej. 

Śledzenie przesyłki zagranicznej

Kiedy już nasza paczka ruszyła w drogę, możemy ją śledzić i na bieżąco sprawdzać jej status i miejsce położenia. Śledzenie przesyłki zagranicznej nie jest trudne, ponieważ każda przesyłka ma swój indywidualny numer, który należy wpisać w odpowiednie miejsce, które służy do śledzenia wszystkich paczek. 

Jak nadać przesyłkę zagraniczną? Podsumowanie

Nadanie, wysłanie i śledzenie przesyłki zagranicznej nie jest niczym trudnym. Jednakże należy pamiętać o kilku ważnych zasadach i dobrych nawykach. Pozwoli to nam na dokonanie całego przedsięwzięcia zdecydowanie szybciej i bezproblemowo. Przesyłka kurierska zagraniczną to świetna opcja na dostarczenie prezentu czy innych rzeczy osobie, która znajduje się nawet na drugim końcu świata. 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.